Zdjęcia z galerii

Pogoda na dziś

Walne zebrania
Walne zebrania

Historia Stowarzyszenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Gall   
piątek, 10 maja 2013 16:01

HISTORIA STOWARZYSZENIA
13 lipca 2002 roku kilkanaście osób, głównie pracowników starostwa powiatowego i ich rodzin, pod przewodnictwem Mirosława Kielnika, naczelnika Wydziału Planowania, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu i Antoniego Szarmacha, radnego powiatowego pojechało na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła przez teren gminy Kołobrzeg. Przez Budzistowo i Stare Miasto Budzistowo dojechano do miejscowości Obroty. Dalej przez Bogucino, Pustary, Ząbrowo dotarto do Niemieża. Leśną drogą dojechano do Przećmina, skąd przez Korzystno po raz pierwszy zarządzono postój w Starym Borku. W wycieczce uczestniczył wójt gminy Kołobrzeg Tadeusz Kowalski i jego małżonka.
Dwa tygodnie później 27 lipca zorganizowano drugą wyprawę. Tym razem trasa wiodła wokół jeziora Resko Przymorskie. Przekroczono granice powiatu kołobrzeskiego. W drodze powrotnej zatrzymano się w Dźwirzynie i rowerzyści wzięli udział w zakończeniu "Biegu ku Słońcu". Podczas tej wycieczki w gospodarstwie agroturystycznym "Dworek pod Kasztanami" w Starym Borku postanowiono zawiązać
stowarzyszenie miłośników wycieczek rowerowych.
Trzecia wyprawa wiodła do Wrzosowa. Uczestnicy otrzymali od wicemarszałka Henryka Rupnika koszulki z napisem "Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Bicykl" Kołobrzeg - Szczecin. Sporządzono wtedy listę członków założycieli stowarzyszenia. Okazało się, że w trzech pierwszych wyjazdach wzięło udział w porywach do 23 osób, w tym wicemarszałek województwa zachodnio-pomorskiego Henryk Rupnik, starosta kołobrzeski Ryszard Ławrynowicz, ówczesny wicestarosta powiatu, a obecny przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Fijałkowski. Wszystkie wyprawy wiodły trasami, które opracowali uczestnicy pierwszej edycji konkursu ogłoszonego przez Wydział Promocji kołobrzeskiego starostwa "Szlak rowerowy, pieszy, kajakowy w powiecie kołobrzeskim". Celem konkursu było zaangażowanie młodzieży w prace nad ożywieniem ruchu turystycznego i rekreacyjnego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: szlak pieszy, rowerowy, kajakowy. Każdy szlak prowadzi do pomnika przyrody, zabytku lub innego ciekawego pod względem historycznym miejsca w powiecie. O każdym wyjeździe informowano media i w wyprawach mógł wziąć udział każdy, kto chciał.
7 września odbyła się najdłuższa wyprawa nad jezioro Popiel w gm. Rymań. Przejechano 82 km. Ostatni wyjazd, kończący sezon 2002, odbył się 9 listopada ub. r. Opracowany był już statut stowarzyszenia, które postanowiono nazwać Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej "Bicykl".
18 listopada 2002 roku uzyskano wpis do ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej prowadzonej przez starostę kołobrzeskiego. 5 grudnia ub. roku odbyło się pierwsze Walne Zebranie. Wybrano wtedy władze Stowarzyszenia. Prezesem został Mirosław Kielnik, wiceprezesem Zbigniew Metzger, skarbnikiem Dorota Kilińska-Dassow. Pozostali członkowie Zarządu "Bicykla" to: Jerzy Leszczyński, Tomasz Grobla, Krystyna Paszkiewicz i Marzena Bamber. Wybrano członków Komisji Rewizyjnej. Przewodniczącą została Marlena Staniszewska, pozostali członkowie Komisji to: Stanisław Fijałkowski i Antoni Szarmach.
Mirosław Kielnik wraz z Tomaszem Groblą byli odpowiedzialni za wydanie "Przewodnika po nieoznakowanych trasach powiatu kołobrzeskiego i jego okolicach", publikację ulotek opisujących wybraną trasę turystyczną, stworzenie projektu i złożenie wniosku o dofinansowanie ze środków UE inicjatywy turystyczno - promocyjnej regionu, uruchomienie strony internetowej Stowarzyszenia.
Planowane są też wyprawy dwudniowe m. in. rajd "Wschodniopomorski" wokół jeziora Jamno, "Zachodniopomorski" z przekroczeniem niemieckiej granicy oraz na Bornholm. Na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia 30 stycznia br. podjęto uchwały nie tylko w sprawie planu wyjazdów, ale również ich organizacji i finansowania. Wytypowano do oznakowania trasy rowerowe: "Szlakiem bocianich gniazd" oraz przez Stramniczkę do starych dębów w Lesie Kołobrzeskim. Przyjęto projekt logo Stowarzyszenia, regulamin przyznawania brązowej, srebrnej i złotej odznaki Stowarzyszenia oraz zasad naboru nowych członków "Bicykla". Za te sprawy odpowiedzialny jest Jerzy Leszczyński. Krystyna Paszkiewicz protokołuje spotkania Stowarzyszenia i prowadzi sprawy administracyjne. Na posiedzeniu Zarządu obecna była przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Marlena Staniszewska. Obecnie do "Bicykla" należy 25 osób. 

Marzena Bamber,
rzecznik prasowy i kronikarz STR "Bicykl".

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 13:05
 
Walne zebranie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 kwietnia 2012 09:05

W dniu 16 marca 2015 r. na Walnym Zebraniu członków Bicykla udzielono absolutorium
Zarządowi Stowarzyszenia,opracowano plan wycieczek na 2015 rok.

Członkowie Zarządu:
- Andrzej Gall -  prezes Stowarzyszenia,
- Marzena Bamber - v-ce Prezes , rzecznik prasowy, kronikarz,
- Wiesław Robaczyński - v-ce Prezes
- Alicja Mączyńska - skarbnik,
- Edward Socha - członek zarządu.

Komisja Rewizyjna:
- Lesława Ziłkowska - przewodniczący komisji,
- Bożena Jarzabek - członek,
- Alicja Malinowska - członek.

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 12:39
 


Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Dane Adresowe

BicyklStowarzyszenie
Turystyki
Rowerowej
"BICYKL" w Kołobrzegu

78-100 Kołobrzeg,
ul. Zapleczna 7G/13,

BGŻ S.A.
nr rachunku: 30 2030 0045 1110 0000 0254 0480

Andrzej Gall

tel. 604 071 946

Sondy

Na jakim rowerze jeździsz?